جستجو
Filters

Lubin

 پیر فرانسوا  لوبَن، یکی از بزرگترین عطر سازان تاریخ، نشانه ای زائل نشدنی در عطرهایش از خود بجای گذاشت. زندگی او که در سال 1774 آغاز شد ، یکی از آشفته ترین و هیجان انگیزترین  دوره های تاریخ فرانسه را در بر می گیرد. لوبَن در سن 18 سالگی، زیر نظر برج معبد که استاد عطرسازی در گراس بود ، كار آموزي خود را آغاز كرد. در سال 1790 او گراس را ترک کرد و برای تکمیل آموزش خود تحت نظر جانلویی فارجئون " که هنوز رسماٌ مسئول عطرهای ملکه ماری آنتوانت بود " به پاریس رفت. ملکه حتی در دوران حبس در تور دو تامپل بطور مرتب عطر محبوب خود را از خدمتگزار وفادار خود دریافت میکرد. او هر روز عطر حاوی بوی لیمو به خود می زد. بوی محبوب او بوی گل رز بود، که فارجئون با مهارت فراوان بدست می آورد . بعد از انقلاب، لوبَن تقطیر ترکیبات خاص خود را در پاریس آغاز کرد. در سال 1798 او اولین بوتیک خود بنام شاخه های گل رز که ادای احترام به ملکه بود را در آن زمان  افتتاح کرد. ترکیبات ظریف و عطرهایی با بو های مهیج بزودی او را محبوب طناّز ترین و دشوارپسند ترین اعضاء جامعه کرد، و او تبدیل به سرآمد عطرهای روزگار خود شد . با آمدن مد جدید، امپراتریس ژوزفین، همسر ناپلئون اول، از عطرساز جوان و با استعداد درخواست کرد تا عطر مورد علاقه اش را بسازد. حتی خواهر ناپلئون، پائولین بناپارت، که بعدها شاهزاده بوقژس شد، نام خود را روی یکی از عطرهای لوبین گذاشت.هنگامی که سلسله بوربون در سال 1815 مجدداً قدرت را به دست گرفت، لوبَن مدعی نام خود، به عنوان صاحب اسرار زیبایی دربار فرانسه یعنی، میراث به یاد مانده از فارجئون، شد. ماری – آنتوآنت برای بقای انقلاب، لوبین را وادار کرد تا نام بوتیک خود را  تغییر دهد. به لطف و همت این حامی نامی، طولی نکشید که لوبَن عطرساز محبوب قرن19 بارگاه سلطنتی اروپا شد. در سال 1821 ، لوبَن تامين كننده  رسمی جورج چهارم، پادشاه انگلستان، و نیز الکساندر اول تزار روسیه در سال 1823 شد. در دوران سلطنت آخرین ملکه فرانسه، ماریا آملیا، که همسرش لویی – فیلیپ در سال 1830 به سلطنت رسید، سرانجام شرکت لوبَن لقب عطرساز رسمی بارگاه سلطنتی فرانسه را دریافت نمود. در ژانویه 1844 ، شرکت لوبین به فلیکس پروت ، که تحت نظارت لوبَن آموزش دیده بود و با بنیانگذار ارتباط نزدیکی داشت، به عنوان وارث معنوی به ارث رسید. او شروع به بین المللی کردن این شرکت نمود و نیز اولین کارخانه عطرسازی مدرن اروپا را در کن ساخت، که در سال 1873 آن را افتتاح نمود. در این زمان، از ماشین های بخار برای تولید عطر و به ویژه استخراج روغن های پایه استفاده می شد

حالت‌نمایش
نمایش‌براساس
تعداد در هر صفحه

AKKAD

دلفین تیری، خالق این عطر، نت عنبر را توأمان تند و درخشان در ذهن خود تصور کرد. در نقطه مقابل آن، عنبرهای تیره روحانی که یاد آور دود درخت کندر در قلعه های قدیمی هستند. عطر عنبر آکاد با نت بالایی مرکبات معطر نارنگی و ترنج باز می شود، که مریم گلی کلاری به آن افزوده شده است. مریم گلی کلاری که "گیاه مقدس " نیز نامیده می شود، به دلیل خواص ایجاد کننده سرخوشی و هارمونی آن معروف است. جوهر آن نت های غنی، خوشبو و معطر درخت کندر و بوته وحشی جاوی را نشان می دهد، که یادآور شرق باستان است، با درخت لامی، گیاه مفرح و تسکین بخش که حس خنکی را همراه با رایحه هل ایجاد می کند. پایه این عطر با دو عنبر منشأ گیاهی و حیوانی مایل به پچولی جنگلی )نعنای هندی( با وانیل لذتبخش شیرین می شود.

Galaad

کاروان هایی از مصر می آیند تا به این صمغ در سرزمین من گلاد برسند. اسم من همان اسم سرزمینی است که شاهد تولد من بوده است، من گلاد هستم، قهرمان کوه مقدس. این عطر با عسل کندوی ما و سدرهای بلند غنی می شود که روی آن سایه می اندازد و رزین هایی که به فرعون داده شد. با کندر، سرو و علف خشکیده از آتلانتیس، ما مرحم گران قیمتی را پالایش نموده ایم که توسط فرمانروایان شرق برای خوشبوکردن خوداستفاده می شده است.

KORRIGAN

در حومه شهر آرموریکان، کوریگانها در شب به رقص و پایکوبی می پردازند. آنها تخم اردج و جوزالش وحشی را برداشت می کنند.

IDOLE DE LUBIN

عطری شمایلی شگفت آور ، نظیر لیکور چوبی که با ادویه های سوزان غنی شده است، Idole De Lubin ترکیبی است از آبنوس ماکاسار، پوست خشک پرتقال و عرق نیشکر. طعم آن از زنگبار به نت چرم خالص گرم می شود.

UPPERTEN-MEN

سدر، چوب صندل و چرم مرغوب با نتهای گلهای شمعدانی رایحه اصلی این عطر را میسازد که ادای احترام مردانه ایست به نیروی حیات پیشگامان امریکا هل به رایحه ی چوبی این عطر وقتیکه با دارچین نرم شده مخلوط میشود، روح میبخشد کهربا ومشک قدرت وعمق بیشتری از رایحه را با نیروی بیشتربه عطر میبخشد.

Black jade

شیشه black jade حاوی آخرین رایحه های باقیمانده باغ اسرارآمیز است. کشف فرمول آن، بوسیله یک شاگرد بی احتیاط کپی شد که راز و رمز آن را فاش کرد.

Gin Fizz

در سال 1955 ، یکی از ستاره های سینما عده زیادی را شیفته خود کرد. در سراسر دنیا، او مظهر زیبایی آمریکا و حتی طلسم اسرارآمیز وی قلب شاهزاده را نیز محسور خود کرد. به نشان احترام به زیبایی خارق العاده این ستاره سینما، لوبین عطری را ساخت که نقطه عطف آن دهه بود: عطر بسیار شیک، پر تلئلو و با حس تازگی ، که شیک ترین آمیخته عطر سال یعنی جین فیز را پدید آورد. این عطر برای اولین بار در سال 1955 توسط عطرساز معروف، هنری گیبوله ، برای احترام به گریس کلی در سالی که جایزه اسکار را در نقش دختر روستايي برد،ساخته شد. رایحه ای جدید با عطر گل و نت های بالایی لیمو بیشتر با پایه آلدهید و مشک.

UPPERTEN-HER

این عطر با رایحه ای شیرین و ترش متشکل از ترکیبات انگور ایزابلا و ترنج که با المی (صمغ نوعی درخت در فیلیپین) و آرتمیسیا مخلوط میشوند. در رایحه میانی رز بلغاری با لیکور تمشک و فلفل سیچوان مخلوط میشود که در نهایت و در رایحه نهایی ، چوبهای گرانبها و عنبرو کندر و مقداری شکلات تیره را داریم
بالا