جستجو
Filters
Close

Lubin

لوبن

"لوبن" از قدیمی ترین برند های فعال در عرضه عطر های نیش است که با قدمت، تجربه و تاریخی در حدود 220 سال، از پرچمداران عطر سازی نیش در مهد آن یعنی فرانسه است.  "لوبن" برندی است که برای کسانی چون همسر ناپلئون و خواهر او نیز عطر ساخته و آنقدر با ظرافت این کار را انجام داده که پائولین، خواهر ناپلئون نام خود را برای نامگذاری آن عطر تقدیم لوبن کرده است. این برند که در آن سالها عنوان عطر ساز سلطنتی را نیز یدک می کشید، تا سالها از محبوبترین عطر های عرضه شده بودند و آرام آرام گام در راه جهانی شدن برداشت.

مقر این برند در مرکز شهر پاریس، مهد عطر سازی نیش جهان و در محله ی "سنت ژرمن دو پره" که تاریخ آن به قرن 17 میلادی بر می گردد قرار دارد و در سال 1798 توسط "پیر فرانسوا لوبن" تاسیس شده است.

پس از یک دوره افول در سال های حدود 1970 که حتی تا مرز ورشکستگی نیز رفت، به لطف "گیلز تونین"، که یک تولید کننده با تجربه  وبسیار ماهر عطربود،  با موفقیت نجات یافت و بدین ترتیب محصولات شرکت عطر سازی مستقل لوبن بار دیگر به قفسه فروشگاههای لوکس و باکیفیت عطر در حدود 20 کشور بازگشته که غالبا در اروپای غربی هستند.

فرمول های لوبین با استفاده از بهترین مواد طبیعی، درانطباق کامل با مقررات اروپایی و بین المللی و در بالاترین سطح کیفیت ممکن برای دشوار پسند ترین مشتریان، در فرانسه طرحی و تولید شده اند و یک تیم با استعداد در زمینه عطریات، اصالت و کیفیت ساخت عطر های لوبن را تضمین می کنند و سنت طولانی تولید عطر در بالاترین سطح کیفیت را مجسم می کنند.

 

تاریخچه لوبن

پایه گذار این برند "پیر فرانسوا لوبن" متولد1774 است و عطرسازی را از 10 سالگی زیر نظر استاد برجسته ای به نام تومبرالی در گرس (نام محله ای در فرانسه ) شروع کرد .در سال 1790 او گرس را به مقصد پاریس جهت آموزش زیر نظر استاد جین لوس فارگون کسی که به عنوان پرفیومر سلطنتی در خدمت ملکه ماری آنتوانت بود، ترک کرد.

بعد از انقلاب فرانسه، لوبن شروع به ساخت عطرهای خود در کارگاهی در پاریس کرد. در سال 1798 او اولین بوتیک خود را به نام بوتیک رز، که مورد ستایش ملکه نیز بود، افتتاح کرد. ترکیبات ماهرانه و رایحه های زیبا به سرعت لوبن را مشهور کرد و مورد توجه اشراف قرار داد و او را به پرفیومر فشن تبدیل کرد. لوبن، برای ملکه ژوزفین همسر ناپلون اول ، اولین رایحه اش را ساخت و خواهر ناپلون (پائولین بناپارت) نام خود را به یکی از پرفیوم های لوبن تقدیم کرد.

زمانی که سلسله دی بوربون در سال 1815 دوباره به قدرت رسید، لوبین نشان بیوتی سکرت Beauty Secret را دریافت کرد و به تشویق دوک آنگولوتم فرزند ملکه مری، اسم بوتیک خود را به ارتش فرانسه یا Aux Armes De France تغییر داد. به قدردانی این حمایت لوبن خیلی زود پرفیومر مورد علاقه ی شاهزادگان اروپا در قرن 19 گردید و در سال 1821 او به عنوان ادکلن ساز رسمی جورج پنجم؛ پادشاه انگلیس و در سال 1823 به عنوان پرفیومر رسمی الکساندر اول تزار روسیه انتخاب گردید و زمانی که لویس فلیپ همسر ملکه املیا در سال 1830 به قدرت رسید The House Of Lubin عنوان رسمی پرفیومر سلطنتی فرانسه را نیز دریافت کرد.

در ژانویه 1844 خانه ی لوبن" The House of Lubin "به فلکس پورت که فردی آموزش دیده توسط خود لوبن بود و به فرانسوا لوبن نزدیک بود، رسید. او به سرعت شروع به جهانی کردن لوبن کرد و هم زمان اولین کارخانه ی مدرن پرفیوم اروپا را در کن بر پا کرد و در سال 1873 فروشگاه های خود را در "Côté D'Azur " ایتالیا برپا نمود و درآن جا بود که برای اولین بار از ماشین بخار و استخراج اسانس استفاده کرد.در سال 1855 پل پورت؛ پسر فلکس پورت، مالک جدید خانه ی لوبن شد. او که تحصیلاتش را در خارج از فرانسه گذرانده بود و انگلیسی و آلمانی را روان صحبت می کرد – مهارتی که در قرن 19 در فرانسه بسیار نادر بود- به سراسر دنیا سفر می کرد و شبکه ای از تجارت جهانی را برای کسب وکار خود ایجاد کرد.

در حوالی سال 1900 پل پورت کارخانه مدرن دیگری را در کوربِوو Courbevoie را تاسیس کرد که در آن زمان بزرگ ترین کارخانه پرفیوم در فرانسه بود . فرزندان پل پورت؛ پییر و مارسل، کارخانه را در سال های 1920 توسعه دادند.از نیمۀ قرن 19 به بعد آمریکا به عنوان سرزمینی با چشم انداز توسعه نامحدود شناخته می شد.توسعه شرکت لوبن بعد از سال های 1830 زمانی که اولین شرکت امریکایی به نمایندگی تئو استادلی نماینده لوبن شد، در نیویورک شروع گردید. استادلی بیشتر از 60 سال تا قبل از بازنشستگی خود و تا زمانی که لوبن شرکت تابعه خود را در نیویورک تاسیس کرد، نماینده لوبن در امریکا بود.

مارسل سون اندره به پسر خاله ی خود؛ پسر پییر به نام پل پورت ملحق شد تا مجددا" در سال 1945 شرکت لوبن را احیا و راه اندازی کنند. این تیم جدید در سال 1955 برند Gin Fizz را ارائه کرد. این پرفیوم توسط پرفیومر معروف هِنری گیبولت به افتخار گریس کلی هنرمند معروف قرن بیستم ساخته شد .

با موفقیت های باورنکردنی Gin Fizz، شرکت لوبن دوباره خود را درمیان برندهای متفاوت اثبات کرد. پُل و اندرو تا سال های 1968 که برند جدید، L' eau Neuve موفقیت های زیادی را کسب کرد، در کنارهم باقی ماندند و برند L de Lubin نیز در سال 1975 ارائه گردید. برند L' eau Neuve در سال 2007، برندهای Nuit de Longchamp و L de Lubin در سال 2008 و برند Gin Fizz در سال 2009 مجددا بازنگری و احیا شدند.

 

 

" نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لوبین در ایران"

 

 

 

حالت‌نمایش
نمایش‌براساس

ادوپرفیوم زنانه و مردانه لوبین حجم 100ml مدل اپیدور EPIDOR

اپیدور دید ترین محصول خانه عطر لوبن است که در سال 2017 به بازار عرضه شد و طراح آن "توماس فانتین" است که طراح اصلی خانه عطر لوبن است. نماد این عطر خوشه گندم است که از دیرباز نماد باروری بوده و داستان فصل درو را روایت میکند، زمانی که باد، ساز گندم می زند. روایح عطر، فضایی روستایی را تصویر میکنند; رقص خوشه های طلایی گندم در باد، شادمانه های دختران و پسران جوان در جشن درو، احساسی اصیل در بافته ی گیسوان گندم زار. مزرعه را که نقش آفتاب بود روی زمین، با انگشتانشان شانه میزنند و درو شروع میشود، بعد از ظهر که میشود روی تپه های کاه، رو به آسمان دراز میکشند و شبی پرستاره و رویایی را به پایان می برند.

ادوپرفیوم زنانه و مردانه لوبین حجم 100ml مدل آکاد

این ادو پرفیوم در سال 2012 به بازار ارائه شد و در مجموعه “TALISMANIA” قرار دارد. عطری به یاد قوم اکد که یکی از سر شاخه های اصلی تمدن بشری را تشکیل دادند و در منطقه "میان رودان" یا بین النهرین ساکن بودند، نژادی سامی داشتند و فروانروای آنان سارگون بزرگ بود. آکاد، عطری از یک نمایش قدرتمند است، رایحه ای از یک احساس شکست ناپذیر. رایحه ی حضور در پایتخت یک امپراطوری بزرگ و عطری از لمس تاریخ. سفری در طول زمان، از گذشته به حال و از حال تا بی نهایت. سفری با ماده ی گرانبها و کمیاب؛ عطری از عنبر.
طراح عطر نیز "دلفین تیری" است که عطر سازی ماهر در ارائه عطر های خاص است.

ادوپرفیوم زنانه و مردانه لوبین حجم 100ml مدل گالاد

کاروان هایی از مصر می آیند تا به این صمغ در سرزمین من گلاد برسند. اسم من همان اسم سرزمینی است که شاهد تولد من بوده است، من گلاد هستم، قهرمان کوه مقدس. این عطر با عسل کندوی ما و سدرهای بلند غنی می شود که روی آن سایه می اندازد و رزین هایی که به فرعون داده شد. با کندر، سرو و علف خشکیده از آتلانتیس، ما مرحم گران قیمتی را پالایش نموده ایم که توسط فرمانروایان شرق برای خوشبوکردن خوداستفاده می شده است.

ادوپرفیوم زنانه و مردانه لوبین حجم 100ml مدل کُوریگان KORRIGAN

در حومه شهر آرموریکان، کوریگان ها در شب به رقص و پایکوبی می پردازند. آنها تخم اردج و جوزالش وحشی را برداشت می کنند. سپس، در غارهای تاریک، جو را به لیکور محسور کننده تقطیر و با زعفران طعم دار می کنند، و سپس با آمبرتی و اسطوخودوس معطر می کنند. در جشن تغییر فصول، اکسیرهای خود را در کیسه های چرمی می نوشند و بدن و روح خود را دگرکون می کنند.این عطر لاکچری و گرانقیمت که تنها برای افرادی خاص با سلیقه های منحصر بفرد ساخته شده در سال 2012 روانه بازار شد. تلفیق رایحه درخت چوب کاراملی به همراه سیب وحشی، زعفران و عصاره درخت سرو از کوریگان لوبین عطری تمام عیار با تمام پیچیدگی های منحصربفرد را پدید آورده است که مشام هر مخاطبی را نوازش می دهد و او را به دنیای پر از جادوی عطرها و نت های آن ها فرا می خواند. رایحه درخت چوب کاراملی که شهدی بسیار گوارا دارد در میان نت های این عطر چون رقصنده ای توازن و تعادل را ایجاد می کند و شادی و تازگی را در عطر می پراکند.

ادوپرفیوم زنانه و مردانه لوبین حجم 100ml مدل آیدول د لوبن "افسونگر" IDOLE DE LUBIN

این ادوپرفیوم با طرح بطری غیر معمول و نمادینش در سال 2005 به بازار عرضه شد. طراحی عطر اصلی در سال 1962توسط خانم "اولیویا جاکوبتی" ایتالیایی انجام شد و طراحی ویژه بطری اش توسط "سرژ مانسا" هنرمند و پیکره ساز برجسته فرانسوی صورت گرفت. این عطر دارای شیشه استوانه ای سیاه رنگ با در کهربایی بالتیک می باشد و همچون طلسمی است که آنها را با هواپیمای دو موتوره که گویی در بالای اقیانوس آرام ، در میان جنگل های وسیع یا مسیرهای جدید در قله های "آیدول" الهام گرفته از قهرمانان شجاعی است که بی مهابا به دل هیجانات زندگی می زنند و دست از تمام روزمرگی ها شسته اند. زنانی چون آلکساندرا دیوید نیل، ماری کینگزلی، آملیا ایرهارت، چارمیان کیترج، کارن بلیکسن و بسیاری دیگر از زنانی که در شجاعت و غلبه بر وحشت و ترس ناشی از رفتن به دل ناشناخته ها پیشگام بودند، برای سازندگان ، الهام بخش ساخت عطر آیدول شدند. این افراد بی باک و دلیر بی توجه به خطرات پیش رو تنها به کشف زیبایی های ناشناخته ها می پردازند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نیستند. وصف تمام این هیجان طلبی، قدرت و احساسات شجاع زنانه را در این عطر می توان جستجو کرد.

ادوپرفیوم مردانه لوبین حجم 100ml مدل آپر تِن

این عطر لاکچری از کالکشن تالیسمانیا در سال 2015 توسط کمپانی لوبین به بازار عرضه شد. داستان این عطر در باره مردانی است که رویایی بزرگ را در ذهن می پروراندند و برای رسیدن این رویا تمام سختی ها را به جان خریدند، از خانواده خود دور شدند و هزاران مایل روی دریا مسافرت کردند تا سرزمینی نو را بنا سازند، جایی که نام "سرزمین فرصت ها" را به خود گرفت. تعاریف جدیدی از شهروندی و آزادی و فرهنگ را بنا نهادند و این عطر به بزرگداشت این مردان پیشرو که پایه گذاران ایالات متحده بودند "آپر تن" نامیده شد. روایح آن انعکاسی است از مردانی با چشمانی پر از اشتیاق که همانند پلنگی درنده خو روی مبل های سیاه چرمی لم داده اند. مردان آمریکا.

ادو تویلت "جین فیز" GIN FIZZ

ادو تویلت "جین فیز" GIN FIZZ این عطر اولین بار در سال 1995 توسط "هنری گیبوله" به احترام "گریس کلی" ساخته شد که در آن سال جایزه اسکار بهترین نقش زن را برای بازی در نقش دختر روستایی در فیلم "Country Girl" گرفته بود. نام عطر برگرفته از مشروبی معروف در آن سالها بود که در مشروب فروشی های مجلل پاریس عرضه میشد، اما الهام بخش روایح عطر "گریس کلی" بود، زنی زیبا که دنیا را شیفته خود کرده بود، او مظهر زیبایی آمریکایی بود و حتی شاهزاده موناکو را نیز به تحسین واداشته بود و در نهایت نیز به ازدواجشان منجر شد. عطر نیز به تبع آن سعی در ارائه روایحی بسیار شیک، مجلل و پر تلالو داشت و اقبال به عطر، نشان از موفقیت این رایحه پرشکوه داشت. با تکیه بر این سابقه موفق، "توماس فونتین" اقدام به باز طراحی عطر در سال 2009 نمود که این ادو تویلت فوق العاده نیز توانست به خوبی از پس سلیقه مشکل پسند استفاده کنندگان بر آید.

آپِر تِن UPPER TEN FOR HER

این ادوپرفیوم در سال 2016 با رنگ و بویی از گل های شرقی روانه بازار شد و بازتابی است از میهمانی های پر زرق و برق شبانه همراه با رقص های دو نفره و دود سیگارهایی که فضا را مه آلود میکنند. این عطر برای "ماریون اسکیم" طراحی شده و سبک زندگی او را بیان میکند. پوشیدن کفشی پاشنه بلند در شبی از شبهای داغ شهر و نوشیدن جرعه ای شراب، رقص هیپ هاپ و دود کردن سیگاری ترک. رایحه های این عطر منحصر بفرد و بی همتا، تداعی کننده کوتاهی زندگی هستند و یادآور اینکه باید از این فرصت کم لذت برد، چرا که مهمانی های زیادی برای رفتن باقی مانده و سیگارهای بسیاری منتظر دود شدن هستند. "آپرتن زنانه" عطری است سرشار از احساسات و آمیخته به لذاتی دنیوی.

ادوپرفیوم "کیسمت" Kismet

کیسمت از جدید ترین محصولات لوبن است که در سال 2016 به بازار عرضه شده و در مجموعه "کلاسیک" لوبن قرار گرفته است. این ادوپرفیوم فوق العاده در واقع بازطراحی عطری موفق از لوبن است که در سال 1921 به طور اختصاصی برای شاهزاده خانمی هندی طراحی شده بود. این شاهزاده خانم هندی از سازندگان عطر خواسته بود تا عطری را برایش بسازند که تنها یادآور او باشد و او هرجا که پا می گذارد با این رایحه شناخته شود. سازندگان، این عطر را با الهام از شعرهای هندی و جادوی زندگی در افسانه رامایانا، به این سبک تهیه کردند. شیشه این عطر به شکل یک فیل همراه با ساز و برگ تهیه شد که در واقع قسمتی ار اعتقادات شاهزاده به رامایانا بود. "کیسمت"، اصالت راز آلود این شاهزاده را بیان میکند و در شبهای پاریسی قرن بیست و یکم خط بویی مدهوش کننده از خود بر جا می گذارد.

ادو پر فیوم "گریسِت" GRISETTE

یکی از جدید ترین محصولات لوبن که در سال 2015 به بازار عرضه شد. الهام بخش روایح "گریست"، زنان سرشار از زندگی و شاداب قرن 19 فرانسه است که در کارخانه های بافندگی کار می کردند. آنها زیبا و اغواگر بودند با روح هایی آزاد و پر از حس زندگی. آنها در محله "مونتمار" پاریس، الهام بخش آثار بسیاری از هنرمندان آن روزگار در پاریس نیز بودند و خانه عطر لوبن نیز از این قاعده مستثنی نبود. تصویری از خیابان های شلوغ پاریس در قرن 19 ام و مردمی را که در آن رفت و آمد می کنند را تصور کنید. در میان همهمه و شلوغی شهر زنی را تصور کنید که سرش را بالا گرفته و با نگاهی معصوم به مردعاشقش می نگرد؛ زنی که سرشار از زندگی است، هنرمندی زبردست است و چشمانش همچون ستارهای روشن آسمان شب می درخشد. ترکیباتی روشن و روان که یاد آور شکوه و شادابی اند و زنانی جوان، سخت کوش و خوشگذران را نمایندگی می کنند.

ادو پرفیوم بلافBLUFF

ادوپروفیوم بلاف از محصولات بسیار پرطرفدار خانه عطر لوبن است که در سال 2009 وارد بازار شد. بلوف با تازگی میوه ها، بوی خارق العاده چوب و ادویه های رنگارنگ و قوی عجین شده است و فارغ از زمان و مکان و جنسیت، همه می توانند از این عطر استفاده کنند.
بلوف در واقع ستایشی است از تفنگدار و قمار بازی بدنام بنام "وایلد بیل هیچکاک" که به افسانه غرب معروف بود. روایحش برگرفته از نوشیدنی های قرن نوزدهم ساخته شده است که پزشکان در غرب وحشی به پیش قراولان جویندگان طلا می فروختند تا آنها را نیرومند سازند. داروهای معجزه آسایی که آنها را در طول بازی های قمار بیدار نگه می داشت. این داروها حاوی انواع ترکیبات محرک، نظیر عصاره های مغز کولا و ادویه های خوش رنگ بود، که به حدی خوش طعم بودند که به زودی جای خود را در فرهنگ امریکایی باز کردند و حتی ازآن در ساخت نوشیدنی های بدون الکل نیز استفاده شد.

ادو پرفیوم فیگاروFIGARO

تند و فریبنده همچون فیگارو از بازی های Beaumarchais ، فیگاروی ساخت لوبین آزادی هایی را فراهم می سازد که بیشتر به شخصیت الهام گرفته آن شباهت دارد. عطری کاملاً بی نظیر اصل که بر اساس تضاد جسورانه vetiver و انجیر ساخته شده است ، که با نت های پایه عنبر سبز شروع و با عنبر ملایم و چوبی خاتمه می یابد. مشخصات عطر: نت های میانی این عطر نقطه مقابل vetiver و انجیر است که با نت های سیب، شبدر و آلو روشن می شود.

ادو پرفیوم اینِدیتINEDITE "نا نوشته"

این ادوپرفیوم در سال 2009 در مجموعه " EAU NEUVE & VETIVER COLLECTION" از خانه عطر سازی لوبن به بازار عرضه شد. داستان این عطر در باره عشق ناگفته نویسنده مشهور فرانسوی، "پیر لوتی" Pierre Loti به دختری به نام آزیاده"Azyade" است. آزیاده دختری است که در حرمسرای شاهی قفقازی گرفتار است و زیبایی او چنان است که داشتن او رویای هر مردی است. INEDIT که در فرانسوی به معنی نانوشته است، در واقع اشارتی به عشق آتشین این نویسنده به آزیاده است که جرات به زبان آوردن عشقش را به او ندارد.

ادوپرفیوم ایتاسکا ITASCA

ایتاسکا عطری است از کالکشن وتیور که در سال 2010 به بازار ارائه شد. روایح زیبایش منعکس کننده بوی جنگلهای انبوه کاج در آمریکای شمالیست، جایی که تقریباَ تمام جنگلها از درختان کاج تشکیل شده اند . زیرا تنها این درخت است که می تواند زمستانهای سخت این مناطق راتحمل کند. ایتاسکا از ترکیب دو کلمه التین وریتاس (حقیقت) و کاپوت (سر) ساخته شده‌است. و تعبیر سرچشمه حقیقت در واقع اشاره به سرچشمه رود می سی سی پی است از دریاچه افسانه ای "ایتاسکا" منشا می گیرد، جایی که زمانی زیستگاه قبیله های بومی کانادا و کاوشگرانی بوده است که سرچشمه ها را در آن جستجو می کردند. دریاچه ایتاسکا که همچون مادری، می سی پی در قلب مینسوتا را در بر می گیرد همواره منبعی از الهام برای هنرمندان، شاعران و دیگر افراد بوده است. الهام اولیه ساخت عطر "ایتاسکا" نیز از داستان های کودکانه دیوی کراکت و شخصیت های آن که بومیان آمریکا بودند گرفته شده است. ویژگی بارز این قبیله عشق به همنوع و احترامی توصیف نشدنی به شگفتی های طبیعت بوده است.
بالا