جستجو
Filters

Lubin

 پیر فرانسوا  لوبَن، یکی از بزرگترین عطر سازان تاریخ، نشانه ای زائل نشدنی در عطرهایش از خود بجای گذاشت. زندگی او که در سال 1774 آغاز شد ، یکی از آشفته ترین و هیجان انگیزترین  دوره های تاریخ فرانسه را در بر می گیرد. لوبَن در سن 18 سالگی، زیر نظر برج معبد که استاد عطرسازی در گراس بود ، كار آموزي خود را آغاز كرد. در سال 1790 او گراس را ترک کرد و برای تکمیل آموزش خود تحت نظر جانلویی فارجئون " که هنوز رسماٌ مسئول عطرهای ملکه ماری آنتوانت بود " به پاریس رفت. ملکه حتی در دوران حبس در تور دو تامپل بطور مرتب عطر محبوب خود را از خدمتگزار وفادار خود دریافت میکرد. او هر روز عطر حاوی بوی لیمو به خود می زد. بوی محبوب او بوی گل رز بود، که فارجئون با مهارت فراوان بدست می آورد . بعد از انقلاب، لوبَن تقطیر ترکیبات خاص خود را در پاریس آغاز کرد. در سال 1798 او اولین بوتیک خود بنام شاخه های گل رز که ادای احترام به ملکه بود را در آن زمان  افتتاح کرد. ترکیبات ظریف و عطرهایی با بو های مهیج بزودی او را محبوب طناّز ترین و دشوارپسند ترین اعضاء جامعه کرد، و او تبدیل به سرآمد عطرهای روزگار خود شد . با آمدن مد جدید، امپراتریس ژوزفین، همسر ناپلئون اول، از عطرساز جوان و با استعداد درخواست کرد تا عطر مورد علاقه اش را بسازد. حتی خواهر ناپلئون، پائولین بناپارت، که بعدها شاهزاده بوقژس شد، نام خود را روی یکی از عطرهای لوبین گذاشت.هنگامی که سلسله بوربون در سال 1815 مجدداً قدرت را به دست گرفت، لوبَن مدعی نام خود، به عنوان صاحب اسرار زیبایی دربار فرانسه یعنی، میراث به یاد مانده از فارجئون، شد. ماری – آنتوآنت برای بقای انقلاب، لوبین را وادار کرد تا نام بوتیک خود را  تغییر دهد. به لطف و همت این حامی نامی، طولی نکشید که لوبَن عطرساز محبوب قرن19 بارگاه سلطنتی اروپا شد. در سال 1821 ، لوبَن تامين كننده  رسمی جورج چهارم، پادشاه انگلستان، و نیز الکساندر اول تزار روسیه در سال 1823 شد. در دوران سلطنت آخرین ملکه فرانسه، ماریا آملیا، که همسرش لویی – فیلیپ در سال 1830 به سلطنت رسید، سرانجام شرکت لوبَن لقب عطرساز رسمی بارگاه سلطنتی فرانسه را دریافت نمود. در ژانویه 1844 ، شرکت لوبین به فلیکس پروت ، که تحت نظارت لوبَن آموزش دیده بود و با بنیانگذار ارتباط نزدیکی داشت، به عنوان وارث معنوی به ارث رسید. او شروع به بین المللی کردن این شرکت نمود و نیز اولین کارخانه عطرسازی مدرن اروپا را در کن ساخت، که در سال 1873 آن را افتتاح نمود. در این زمان، از ماشین های بخار برای تولید عطر و به ویژه استخراج روغن های پایه استفاده می شد

 

 

حالت‌نمایش
نمایش‌براساس
تعداد در هر صفحه

GRISETTE

رایحه مرکباتی گریپ فروت و ترنج راهی به سوی دسته گلهای موراکو و رزهای بلغاری باز میکند. رایحه میانی روغن زنبق زرد در لفافه ی بخور معطر وکمی چوب سدر به همراه مشک و کهربا بسوی رایحه وانیل خالص ماداگاسکار کشیده میشود.

Kismet

عطر لوبین کیسمت برای بانوان توسط کمپانیLUBIN در سال 2016 ساخته و به بازار عرضه شده است. این عطر از یک عطر قدیمی از کمپانی لوبین که در 1921 ساخته شده و شیشه آن به شکل یک فیل است، الهام گرفته شده است. گفته می شود که این عطر برای یک شاهزاده خانم هندی و به طور اختصاصی تهیه شده است. این شاهزاده خانم هندی از سازندگان عطر خواسته بود تا عطری را برایش بسازند که تنها یادآور او باشد و او هرجا که پا می گذارد با این رایحه شناخته شود. سازندگان این عطر را با الهام از شعرهای هندی و جادوی زندگی به این سبک تهیه کردند. این عطر لاکچری برگرفته از نمونه 1921 بسیار جدید است و رایحه اصلی آن از عصاره های لیمو، نارنج و ترنج گرفته شده است، برای سایر رایحه های این عطر دل انگیز و دوست داشتنی از گل رز، رز بلغاری، وانیل، آپوپوناکس، شراب بربون و لادن استفاده گردیده است این عطر در شیشه های 100 میلی لیتری عرضه می شود. ماندگاری این عطر بر روی بدن و در هوا بسیار زیاد است، به طوری که بعد از زمان طولانی که محل را ترک کنید رایحه ان در فضا می ماند

UPPERTEN-HER

این عطر با رایحه ای شیرین و ترش متشکل از ترکیبات انگور ایزابلا و ترنج که با المی (صمغ نوعی درخت در فیلیپین) و آرتمیسیا مخلوط میشوند. در رایحه میانی رز بلغاری با لیکور تمشک و فلفل سیچوان مخلوط میشود که در نهایت و در رایحه نهایی ، چوبهای گرانبها و عنبرو کندر و مقداری شکلات تیره را داریم

UPPERTEN-MEN

سدر، چوب صندل و چرم مرغوب با نتهای گلهای شمعدانی رایحه اصلی این عطر را میسازد که ادای احترام مردانه ایست به نیروی حیات پیشگامان امریکا هل به رایحه ی چوبی این عطر وقتیکه با دارچین نرم شده مخلوط میشود، روح میبخشد کهربا ومشک قدرت وعمق بیشتری از رایحه را با نیروی بیشتربه عطر میبخشد.

AKKAD

دلفین تیری، خالق این عطر، نت عنبر را توأمان تند و درخشان در ذهن خود تصور کرد. در نقطه مقابل آن، عنبرهای تیره روحانی که یاد آور دود درخت کندر در قلعه های قدیمی هستند. عطر عنبر آکاد با نت بالایی مرکبات معطر نارنگی و ترنج باز می شود، که مریم گلی کلاری به آن افزوده شده است. مریم گلی کلاری که "گیاه مقدس " نیز نامیده می شود، به دلیل خواص ایجاد کننده سرخوشی و هارمونی آن معروف است. جوهر آن نت های غنی، خوشبو و معطر درخت کندر و بوته وحشی جاوی را نشان می دهد، که یادآور شرق باستان است، با درخت لامی، گیاه مفرح و تسکین بخش که حس خنکی را همراه با رایحه هل ایجاد می کند. پایه این عطر با دو عنبر منشأ گیاهی و حیوانی مایل به پچولی جنگلی )نعنای هندی( با وانیل لذتبخش شیرین می شود.

Black jade

شیشه black jade حاوی آخرین رایحه های باقیمانده باغ اسرارآمیز است. کشف فرمول آن، بوسیله یک شاگرد بی احتیاط کپی شد که راز و رمز آن را فاش کرد.

Figaro

تند و فریبنده همچون فیگارو از بازی های Beaumarchais ، فیگاروی ساخت لوبین آزادی هایی را فراهم می سازد که بیشتر به شخصیت الهام گرفته آن شباهت دارد. عطری کاملاً بی نظیر اصل که بر اساس تضاد جسورانه vetiver و انجیر ساخته شده است ، که با نت های پایه عنبر سبز شروع و با عنبر ملایم و چوبی خاتمه می یابد. مشخصات عطر: نت های میانی این عطر نقطه مقابل vetiver و انجیر است که با نت های سیب، شبدر و آلو روشن می شود.

Galaad

کاروان هایی از مصر می آیند تا به این صمغ در سرزمین من گلاد برسند. اسم من همان اسم سرزمینی است که شاهد تولد من بوده است، من گلاد هستم، قهرمان کوه مقدس. این عطر با عسل کندوی ما و سدرهای بلند غنی می شود که روی آن سایه می اندازد و رزین هایی که به فرعون داده شد. با کندر، سرو و علف خشکیده از آتلانتیس، ما مرحم گران قیمتی را پالایش نموده ایم که توسط فرمانروایان شرق برای خوشبوکردن خوداستفاده می شده است.
بالا