جستجو
Filters

Lubin

 پیر فرانسوا  لوبَن، یکی از بزرگترین عطر سازان تاریخ، نشانه ای زائل نشدنی در عطرهایش از خود بجای گذاشت. زندگی او که در سال 1774 آغاز شد ، یکی از آشفته ترین و هیجان انگیزترین  دوره های تاریخ فرانسه را در بر می گیرد. لوبَن در سن 18 سالگی، زیر نظر برج معبد که استاد عطرسازی در گراس بود ، كار آموزي خود را آغاز كرد. در سال 1790 او گراس را ترک کرد و برای تکمیل آموزش خود تحت نظر جانلویی فارجئون " که هنوز رسماٌ مسئول عطرهای ملکه ماری آنتوانت بود " به پاریس رفت. ملکه حتی در دوران حبس در تور دو تامپل بطور مرتب عطر محبوب خود را از خدمتگزار وفادار خود دریافت میکرد. او هر روز عطر حاوی بوی لیمو به خود می زد. بوی محبوب او بوی گل رز بود، که فارجئون با مهارت فراوان بدست می آورد . بعد از انقلاب، لوبَن تقطیر ترکیبات خاص خود را در پاریس آغاز کرد. در سال 1798 او اولین بوتیک خود بنام شاخه های گل رز که ادای احترام به ملکه بود را در آن زمان  افتتاح کرد. ترکیبات ظریف و عطرهایی با بو های مهیج بزودی او را محبوب طناّز ترین و دشوارپسند ترین اعضاء جامعه کرد، و او تبدیل به سرآمد عطرهای روزگار خود شد . با آمدن مد جدید، امپراتریس ژوزفین، همسر ناپلئون اول، از عطرساز جوان و با استعداد درخواست کرد تا عطر مورد علاقه اش را بسازد. حتی خواهر ناپلئون، پائولین بناپارت، که بعدها شاهزاده بوقژس شد، نام خود را روی یکی از عطرهای لوبین گذاشت.هنگامی که سلسله بوربون در سال 1815 مجدداً قدرت را به دست گرفت، لوبَن مدعی نام خود، به عنوان صاحب اسرار زیبایی دربار فرانسه یعنی، میراث به یاد مانده از فارجئون، شد. ماری – آنتوآنت برای بقای انقلاب، لوبین را وادار کرد تا نام بوتیک خود را  تغییر دهد. به لطف و همت این حامی نامی، طولی نکشید که لوبَن عطرساز محبوب قرن19 بارگاه سلطنتی اروپا شد. در سال 1821 ، لوبَن تامين كننده  رسمی جورج چهارم، پادشاه انگلستان، و نیز الکساندر اول تزار روسیه در سال 1823 شد. در دوران سلطنت آخرین ملکه فرانسه، ماریا آملیا، که همسرش لویی – فیلیپ در سال 1830 به سلطنت رسید، سرانجام شرکت لوبَن لقب عطرساز رسمی بارگاه سلطنتی فرانسه را دریافت نمود. در ژانویه 1844 ، شرکت لوبین به فلیکس پروت ، که تحت نظارت لوبَن آموزش دیده بود و با بنیانگذار ارتباط نزدیکی داشت، به عنوان وارث معنوی به ارث رسید. او شروع به بین المللی کردن این شرکت نمود و نیز اولین کارخانه عطرسازی مدرن اروپا را در کن ساخت، که در سال 1873 آن را افتتاح نمود. در این زمان، از ماشین های بخار برای تولید عطر و به ویژه استخراج روغن های پایه استفاده می شد

 

 

حالت‌نمایش
نمایش‌براساس
تعداد در هر صفحه

ادو پرفیوم بلافBLUFF

ادوپروفیوم بلاف از محصولات بسیار پرطرفدار خانه عطر لوبن است که در سال 2009 وارد بازار شد. بلوف با تازگی میوه ها، بوی خارق العاده چوب و ادویه های رنگارنگ و قوی عجین شده است و فارغ از زمان و مکان و جنسیت، همه میتوانند از این عطر استفاده کنند. بلوف در واقع ستایشی است از تفنگدار و قمار بازی بدنام بنام "وایلد بیل هیچکاک" که به افسانه غرب معروف بود. روایحش برگرفته از نوشیدنی های قرن نوزدهم ساخته شده است که پزشکان در غرب وحشی به پیش قراولان جویندگان طلا می فروختند تا آنها را نیرومند سازند. داروهای معجزه آسایی که آنها را در طول بازی های قمار بیدار نگه می داشت. این داروها حاوی انواع ترکیبات محرک، نظیر عصاره های مغز کولا و ادویه های خوش رنگ بود، که به حدی خوش طعم بودند که به زودی جای خود را در فرهنگ امریکایی باز کردند و حتی ازآن در ساخت نوشیدنی های بدون الکل نیز استفاده شد.

ادوپرفیوم اپیدور EPIDOR

اپیدور دید ترین محصول خانه عطر لوبن است که در سال 2017 به بازار عرضه شد و طراح آن "توماس فانتین" است که طراح اصلی خانه عطر لوبن است. نماد این عطر خوشه گندم است که از دیرباز نماد باروری بوده و داستان فصل درو را روایت میکند، زمانی که باد، ساز گندم می زند. روایح عطر، فضایی روستایی را تصویر میکنند; رقص خوشه های طلایی گندم در باد، شادمانه های دختران و پسران جوان در جشن درو، احساسی اصیل در بافته ی گیسوان گندم زار. مزرعه را که نقش آفتاب بود روی زمین، با انگشتانشان شانه میزنند و درو شروع میشود، بعد از ظهر که میشود روی تپه های کاه، رو به آسمان دراز میکشند و شبی پرستاره و رویایی را به پایان می برند.

ادوپرفیوم آکاد AKKAD

این ادو پرفیوم در سال 2012 به بازار ارائه شد و در مجموعه “TALISMANIA” قرار دارد. عطری به یاد قوم اکد که یکی از سر شاخه های اصلی تمدن بشری را تشکیل دادند و در منطقه "میان رودان" یا بین النهرین ساکن بودند، نژادی سامی داشتند و فروانروای آنان سارگون بزرگ بود. آکاد، عطری از یک نمایش قدرتمند است، رایحه ای از یک احساس شکست ناپذیر. رایحه ی حضور در پایتخت یک امپراطوری بزرگ و عطری از لمس تاریخ. سفری در طول زمان، از گذشته به حال و از حال تا بی نهایت. سفری با ماده ی گرانبها و کمیاب؛ عطری از عنبر.
طراح عطر نیز "دلفین تیری" است که عطر سازی ماهر در ارائه عطر های خاص است.

ادوپرفیوم گالاد GALAAD

کاروان هایی از مصر می آیند تا به این صمغ در سرزمین من گلاد برسند. اسم من همان اسم سرزمینی است که شاهد تولد من بوده است، من گلاد هستم، قهرمان کوه مقدس. این عطر با عسل کندوی ما و سدرهای بلند غنی می شود که روی آن سایه می اندازد و رزین هایی که به فرعون داده شد. با کندر، سرو و علف خشکیده از آتلانتیس، ما مرحم گران قیمتی را پالایش نموده ایم که توسط فرمانروایان شرق برای خوشبوکردن خوداستفاده می شده است.

KORRIGAN

در حومه شهر آرموریکان، کوریگانها در شب به رقص و پایکوبی می پردازند. آنها تخم اردج و جوزالش وحشی را برداشت می کنند.

ادوپرفیوم آیدول د لوبن "افسونگر" IDOLE DE LUBIN

این ادوپرفیوم با طرح بطری غیر معمول و نمادینش در سال 2005 به بازار عرضه شد. طراحی عطر اصلی در سال 1962توسط خانم "اولیویا جاکوبتی" ایتالیایی انجام شد و طراحی ویژه بطری اش توسط "سرژ مانسا" هنرمند و پیکره ساز برجسته فرانسوی صورت گرفت. این عطر دارای شیشه استوانه ای سیاه رنگ با در کهربایی بالتیک می باشد و همچون طلسمی است که آنها را با هواپیمای دو موتوره که گویی در بالای اقیانوس آرام ، در میان جنگل های وسیع یا مسیرهای جدید در قله های "آیدول" الهام گرفته از قهرمانان شجاعی است که بی مهابا به دل هیجانات زندگی می زنند و دست از تمام روزمرگی ها شسته اند. زنانی چون آلکساندرا دیوید نیل، ماری کینگزلی، آملیا ایرهارت، چارمیان کیترج، کارن بلیکسن و بسیاری دیگر از زنانی که در شجاعت و غلبه بر وحشت و ترس ناشی از رفتن به دل ناشناخته ها پیشگام بودند، برای سازندگان ، الهام بخش ساخت عطر آیدول شدند. این افراد بی باک و دلیر بی توجه به خطرات پیش رو تنها به کشف زیبایی های ناشناخته ها می پردازند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نیستند. وصف تمام این هیجان طلبی، قدرت و احساسات شجاع زنانه را در این عطر می توان جستجو کرد.

ادوپرفیوم آپر تِن UPPER TEN

این عطر لاکچری از کالکشن تالیسمانیا در سال 2015 توسط کمپانی لوبین به بازار عرضه شد. داستان این عطر در باره مردانی است که رویایی بزرگ را در ذهن می پروراندند و برای رسیدن این رویا تمام سختی ها را به جان خریدند، از خانواده خود دور شدند و هزاران مایل روی دریا مسافرت کردند تا سرزمینی نو را بنا سازند، جایی که نام "سرزمین فرصت ها" را به خود گرفت. تعاریف جدیدی از شهروندی و آزادی و فرهنگ را بنا نهادند و این عطر به بزرگداشت این مردان پیشرو که پایه گذاران ایالات متحده بودند "آپر تن" نامیده شد. روایح آن انعکاسی است از مردانی با چشمانی پر از اشتیاق که همانند پلنگی درنده خو روی مبل های سیاه چرمی لم داده اند. مردان آمریکا.

ادو پرفیوم بلک جِید BLACK JADE "جادوی سیاه"

این عطر فوق العاده در سال 2011 در مجموعه "کلاسیک" لوبن به بازار عرضه شد که در واقع نمونه بازطراحی شده عطری شگفت انگیز است که اولین بار در اواخر قرن 18 برای خانواده سلطنتی در شیشه ای سیاه ساخته شد و پس از آن به مدت های طولانی نسل به نسل بین نجیب زادگان زیادی دست به دست می شده است. روایح این عطر متعلق به باغی منسوب به "ماری آنتوآنت" ملکه محبوب و دوست داشتنی فرانسه است که نمادی بین المللی از زندگی لوکس و تجملی قرن 18 بوده است و کمتر کسی از وجود این باغ اطلاع داشته است. عطر مسحور کننده گل های رز و رایحه های بی همتا و بی نظیر موجود در باغ، الهام بخش عطر ساز سلطنتی برای ساخت این عطر بوده است. "بلک جید" در واقع بازتابنده روایح شگفت انگیز این باغ اسرار آمیز است که توسط عطر ساز سلطنتی ساخته شده و تقدیم ملکه شده است، اما پیر فرانسوا لوبن که در آن زمان شاگرد عطر ساز بود، بعد ها این میراث پنهان را در قالب "جادوی سیاه" بر همگان عرضه کرد.
بالا